REHABILITACJA

Zakład Aktywności Zawodowej w Puławach prowadzi różne formy rehabilitacji osób niepełnosprawnych:

 

FOTOTERAPIA

W okresie jesienno-zimowym korzystamy z fototerapii w celu uzupełniania niedoborów naturalnego światła słonecznego, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka. Dzięki regularnemu stosowaniu lampy wyregulowane zostają procesy fizjologiczne, co wyraźnie poprawia samopoczucie psychiczne oraz podnosi efektywność naszych pracowników.

 

MASAŻ RELAKSACYJNY

Do dyspozycji mamy również fotel rehabilitacyjny, służący do masażu pleców, celem rozluźnienia i zmniejszenia napięcia mięśniowego. Posiada on wiele programów masujących, które można ze sobą łączyć i dopasowywać pod kątem poszczególnych dolegliwości danej osoby. W rezultacie uzyskujemy poprawię krążenia, poczucie relaksu, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawę sprawność i postawy. Pracownicy korzystają z fotela przez cały rok, co bardzo lubią, zwłaszcza gdy są po dłuższym okresie stania lub siedzenia.

 

PSYCHOEDUKACJA I POMOC PSYCHOLOGICZNA

W formie zajęć warsztatowych grupa uczy się konstruktywnej komunikacji, radzenia sobie z problemami i uczuciami dnia codziennego, wzajemnej współpracy oraz twórczego myślenia. Odbywają się także indywidualne konsultacje psychologiczne i terapia, dostosowane do aktualnych potrzeb każdego pracownika. 

 

REHABILITACJA SPOŁECZNA

Aktywizacja społeczna prowadzona jest w formie wycieczek turystycznych jedno lub kilku dniowych oraz imprez kulturalno–integracyjnych tj. kino, teatr, rajdy organizowanych regularnie co 2- 3 m-ce. Część osób bardzo chętnie korzysta z karnetów na basen czy siłownię.

 

BIOFEEDBACK

 

 Od 2012 roku wprowadziliśmy kolejną formę rehabilitacji, jaką jest EEG Biofeedback. Jest to nowoczesna metoda terapii oparta na technice komputerowej. W rezultacie można poprawić efektywność pracy mózgu i nauczyć się kontroli nad procesami fizjologicznymi organizmu, co polepsza koncentrację, zmniejsza poziom przeżywanego stresu i niweluje napięcie emocjonalne.

Realizacja: Multimedia studio reklamy